Ni programov nad 370 MHz

Ojačevalniki, delilniki, odcepniki, vtičnice, koaksialni kabli
Odgovori
atomant
Prispevkov: 5
Pridružen: 02 Okt 2008, 15:09

Ni programov nad 370 MHz

Odgovor Napisal/-a atomant »

Dober dan!

Imam KTV in signal v dovodni omarici znaša 75 dB (po meritvi od vzdrževalcev sistema). Nato imam potegnjeno 35 m kabla (očitno slabega, ker se signal na koncu tega kabla zmanjša na 65 dB). Nato imam delilnik Tratec ET-2-8 na katerega imam na prvem izhodu (slabljenje 8,0 dB) povezan kabelski modem za internet (dela brez problemov), na drugem (slabljenje 8 dB) en TV in na tretjem (slabljenje 3,7 dB) še en TV (tu so še na isti liniji še dve prehodne in ena končna vtičnica. TV na tretjem izhodu deluje brez težav, uporabljam pa digitalno KTV. Težavo imam na TV-ju na drugem izhodu. Vsi kanali, ki so nad 370 MHz se sploh nočejo prikazati. Dolžina kabla od delilnika je cca. 10 m s končno vtičnico.
Sumim, da ni dovolj moči signala na tem koncu, ker mi na digitalnem sprejemniku pod S (strenght) ne kaže nič, pod Q pa mi kaže 30%.

A se bi ta problem rešil z ojačevalcom ali pa bi bilo potrebno najprej zamenjat vse kable ali kaj tretjega?

Lep pozdrav!
atomant
Prispevkov: 5
Pridružen: 02 Okt 2008, 15:09

Odgovor Napisal/-a atomant »

Evo, pa sem naročil Hišni ojačevalnik HA 20114 N/P65 in še nekaj drobnarij. Upam, da bo delovalo.
atomant
Prispevkov: 5
Pridružen: 02 Okt 2008, 15:09

Odgovor Napisal/-a atomant »

No zadevo sem danes dobil, zmontiral in nastavil ojačanje. Deluje, zdaj imam vse programe nad 370 MHz.
Odgovori