Slovenski satelitski paket (I)

Splošna vprašanja o satelitski tv, radiu in internetu
janja
Prispevkov: 27
Pridružen: 08 Okt 2005, 18:24

Odgovor Napisal/-a janja »

Da malo dopolnim svoj gornji post... razumem da je stvari potrebno zaklenit, samo slo programi kateri so nam sedaj dostopni preko zemeljskih anten in so free, res da signal ni povsod 100% ali pa ga sploh ni :( za te programe bi moral vsak v Sloveniji dobit kartico zastonj oziroma za neko simbolično ceno.
mokis
Prispevkov: 71
Pridružen: 07 Sep 2006, 19:04

Odgovor Napisal/-a mokis »

@Savos
zdaj ker je predbožični in prednovoletni čas, bi nam lahko vsak teden kak namig dal glede vašega paketa.
SavoS
Prispevkov: 53
Pridružen: 09 Okt 2006, 19:43
Kraj: Ĺ kofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SavoS »

Pozdrav!

Stvar je takšna...1.2.2007 se na 16°E selita Slovenska programa TV PIKA in glasbeni program
SavoS
Prispevkov: 53
Pridružen: 09 Okt 2006, 19:43
Kraj: Ĺ kofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SavoS »

No na Hotbird 13°E na frekvenci 12539 H 27500, 3/4 smo vklopili radio DEEYAJ HR....


Prijetno poslušanje! :)
SavoS
Prispevkov: 53
Pridružen: 09 Okt 2006, 19:43
Kraj: Ĺ kofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SavoS »

Torej danes se je začelo testiranje na Eutelsat W2 16°E na frekvenci 12732,940MHz Vertikalno
symbolrate 16277
fec 2/3

Trenutno je le testna slika in sicer Test1 in Test2

Z rednim oddajanjem začnemo v ponedeljek 5.2.2007 in sicer z Slovenskima programoma TV PIKA IN
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Evo tale na sliki je ravnokar pripravljen za prvo stranko, ki sem ga prepričal , da se pri opremi izprsi na račun te novitete, ki bo priznam verjetno ne samo za gledalce tudi za monterje kar dobrodošla.

V sprejemniku sem že prednaložil, tako da če bo ostalo pri tem kar si napisal mi ne bo treba nazaj k stranki spreminjat parametre.

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
SavoS
Prispevkov: 53
Pridružen: 09 Okt 2006, 19:43
Kraj: Ĺ kofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SavoS »

Torej po informacijah ki jih imam, bo to tako tudi ostalo, saj imamo cel transponder.....

Vidim, da si komaj skupaj spravil 3 ALPS ( what ever) LNB-je..... hmmm premišljujem, ker imam jaz 3 navadne... dobim sicer enga Alps-a, vendar bo kriza, da bi ga spravil med 13°in 19°.... bom poizkusil..
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Morda deluje tako na oko vse skupaj natlačeno . Vendar ni .Takole je ravno prav. Na 85 cm anteni z enojnimi in merjeno z inštrumentom gre v tej konfiguraciji zelo v redu.Twini tu ne gredo . Nosilec LNB ostane isti , parabola pa obvezno 100 cm.
Je pa res da ni vsaka 85ka primerna sploh pa ne vsi nosilci. Večina anten nima primernih nosilcev in bo potrebna za vmesno stiskanje improvizacija . Da pa se .
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
SavoS
Prispevkov: 53
Pridružen: 09 Okt 2006, 19:43
Kraj: Ĺ kofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SavoS »

Slika

No tak zgleda moja antena
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Mislim da je nosilec gibertinijev samo ne vem kateri če je takšen kot je na spodnji sliki ne gre niti s tremi alpsi
Slika
V kolikor pa gre za spodnjo s tanšo objemko pa gre le v kombinaciji s tremi alpsi ( kar poglej kako klasičen MTI odmakne objemko ) . V ponudbi imam tudi ozke enojne INVERTO LNB , ki pa jih na spodnji nosilec v lego za 16 vzhodno lahko dam med zopet samo dva alpsa.

Pojem "ne gre " pri meni pomeni ne to da se ne dobi slika , temveč ni optimalno. Zato nekaterim tudi uspeva nekako ampak to nito kar bi moralo bit.

Slika
Zadnjič spremenil ANTENE, dne 02 Feb 2007, 22:41, skupaj popravljeno 2 krat.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
SavoS
Prispevkov: 53
Pridružen: 09 Okt 2006, 19:43
Kraj: Ĺ kofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SavoS »

Bolj je podoben tvojemu na prejšnji sliki, samo saj pravim so trije še lar veliki LNB-ji, tako da nevem če bo šlo...



Edit:


Ja točno tako je nareto kot na spodnji sliki.... hmmm bo verjetno treba malo inprovizacije...


Ko zrihtam pošljem slike..

by the way poglej na tole internetno stran: http://flysat.com/eutelsatw2.php

Zadnjič spremenil SavoS, dne 02 Feb 2007, 22:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Sem ravno lepil sliko ko si odgovoril. Zadnja slika je pisana za tvoj primer in ti kar slabo kaže. Probati ni greh
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
SavoS
Prispevkov: 53
Pridružen: 09 Okt 2006, 19:43
Kraj: Ĺ kofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SavoS »

hmmm za tole pa še sam nisem vedel.... :oops:
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Sem že prej videl, samo sem čakal da jo objavi naš član mokis , ki je bil prvi na telstarju z njo in ni fer da jemljem vest, pa čeprav je očitno tako vroča da še akterji zardevate.
Poznam primere na flysatu ko eni prav tekmujejo kater bo objavil kakšno vest pa čeprav nepreverjeno.
In kot dolenjc se vprašam kje je pa novomeški Vaš kanal?
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
SavoS
Prispevkov: 53
Pridružen: 09 Okt 2006, 19:43
Kraj: Ĺ kofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SavoS »

To je zaenkrat ZELO ZELO nepreverjeno..... vem, da potekajo pogovori , a......
Odgovori