Imam pobočeje pred hišo točeno 400 metrov

Splošna vprašanja o satelitski tv, radiu in internetu
Odgovori
harrytrep
Prispevkov: 7
Pridružen: 23 Jul 2006, 09:02
Kraj: Benedikt

Imam pobočje pred hišo točno 400 metrov

Odgovor Napisal/-a harrytrep »

Rad bi se odločil za nakup sat antene s kartico sky star 2 ki bi lahko sprejemala hotbird in astra preko pcja in av kabla na TV. Zanima me če bo vse skupaj sploh delalo zaradi pobočja ki je oddaljeno 400m in visoko pravtako okrog 400 m.
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
harrytrep
Prispevkov: 7
Pridružen: 23 Jul 2006, 09:02
Kraj: Benedikt

Sat pred pobočjem Sveta ana

Odgovor Napisal/-a harrytrep »

Malo sem pretiraval pri višini pobočja, saj sem mislil hrib pred Sveto ano, ki je polovico nižji Sveta ana pa je kakšen kilometer stran, tako da bi po vašem prikazu moralo delovati. zanima me še, če je možno preko hotbirda in astre spremljati Discovery Networks, ali je to le na Sirusu, ki je 5.0°E in kakšen je največji možen razpon LNBjev na anteni po stopunjah. Zanima me še, če imaš dvojni LNB v enem razpona 6° enega usmerjenega na astro 19.2°E in drugega na hotbird 13.0°E, ali avtomatsko sprejemaš tudi signal od Eutelsat W2, ki je na 16.0°E. Zanima me še če sem prav razumel glede DiSEqC 1.0 stikala. Ali to stikalo združi štiri kable od LNB jev v enega izhodnega?

Za odgovore bi bil izredno hvaležen saj bi mi pomagali pri naročilu pri vas.

LP Mitja
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Za Astro , Hotbird in Sirius za sprejem za 1 TV lahko pri meni kupite
Tale antenski sestav. Morda bi vam prav prišel tudi TALE.

Discoverijev je kar precej TUKAJLE imate povezavo na vse znane Discoverije.

Tudi na teh satelitih , ki jih omenjate so Discoveriji in antene, ki so v mojih sestavih uspešno lovijo njihove signale.
V kolikor se zanimate za dvojne LNB kar pomeni za dva TV , tudi to se da pri meni dobit, lege 13,16 in 19 pa zahtevajo posebne samostojne LNB ali pa 3 stopinjske monoblocke.

Primer več LNB na 100 cm
Slika

Glede stikal imate pa prav , služijo za združevanje LNB . Na spodnji en primer kako zvežemo recimo 3 dvojne LNB , ki so na dveh antenah in gredo naprej proti 2 TV po dveh kablih.

Slika

ali pa skupaj z navadnimi antenami samo dva dvojna LNB , vse skupaj Tudi za dva TV ali PC

Slika

Ali pa tale v kombinaciji s SKYSTAR 2 , pa Hispasatom in Lastovko ter skupinsko anteno za vsak slučaj če vse ostalo škripne...

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori