Podnapisi na programih SAT TV

Splošna vprašanja o satelitski tv, radiu in internetu
Odgovori
Gost

Podnapisi na programih SAT TV

Odgovor Napisal/-a Gost »

Nekje sem slišal da se da dobit kartico za stelitsko katera ti omogoča slovenske podnapise na nekaterih programih! Zanima me če je to res, če je me zanima cena te kartice in kje se jo da dobit? Zanima me tudi na katerih programih deluje in koliko časa?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Da drži. Gre za nekaj satelitskih programov , ki so v celoti ali delno , vesčas ali občasno podnaslovljeni tudi v slovenskem jeziku .
Gre za satelitski sveženj SEEMORE . Dekodirne kartice dobite tudi pri meni. Več o tem in naročilo preko spletnega obrazca preko tega linka viewforum.php?f=30

Pri podnaslavljanju se pojavljajo določene pomanjkljivosti , na katere bi vas že sedaj opozoril. To so lepljenje hrvaških podnapisov in preko njih telext podnapisi v slovenščini in pa prepoznavanje šumnikov (š,č,ž) preko telext podnapisov. Le redki sprejemniki to zmorejo. Eden izmed takšnih sprejemnikov je STRONG SRT 4402 , iz katerega sem vzel fotostrel , ki ga vidite spodaj.

Slika
Zadnjič spremenil ANTENE, dne 12 Maj 2013, 22:06, skupaj popravljeno 2 krat.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Podobna tema na viewtopic.php?p=111#111
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Za vse tiste , ki nimajo seemore kartice v tolažbo večjezični nekodirani Reality na 11124 18386 h na 15 zahodno. Kar široko izbiro podnapisov in audio nosilcev ponuja in med njimi tudi slovenske in hrvaške itn....
Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

BBC Prime

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Pri nekaterih včasih z malo sreče ujamemo nekaj ur podnapisov

BBC Prime oddaja nekodirano. Najcenejši Kaon KSF na katerem fotostreljam zazna kar 11 jezikovnih podnapisov.Med njim tudi srbskem?Ne pozabite izključiti teletext na strani 888 :wink: !!

Slika

Pri podnaslavljanju večina sprejemnikov ne pozna šumnikov , še tisti ki pa to zmorejo (STRONG)pa zaradi omejitev "količine subtitla "(max 6) srbskega niti ne ponudi v spustnem menuju.Mislim da Humax ne bo delal problemov.Nadomestki za šumnike niti niso tako moteči, da se vse skupaj kar da spremljati.

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

HBO

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Kljub temu da še vedno ni to tisto kar bi moralo biti, je pa vsekakor korak naprej od tistega kar je bilo.V mislih imam seveda podnaslavljanje .Tistih ostankov drugojezičnih tekstov črni trak v celoti prekriva.

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori