Tenis na satelitu, kako preko PC

Splošna vprašanja o satelitski tv, radiu in internetu
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Da najprej razčistimo okrog programov, tehnika ne predstavlja nobenih problemov.
Je na TEJ TABELIkaj koristnega? To je nekodirano, in to tehnično ne predstavlja kot sem navedel nobenih zadržkov.Kaj je pa z "vašimi programi" si pa kar sami oglejte preko
ABECEDNEGA SATELITSKEGA ADRESARJA
PC DVB kartica je samostojna zadeva v PC če je le v njem prostora za vgradnjo. Priključena je samo na satelitsko anteno in nima nikakršne povezave z internetom, razen seveda občasno ali pa tudi ne ,tu pa tam posodabljanje., ažuriranje...Gleda pa se na samem PC monitorju.
Glede programov okrog tenisa je teško precizirati programe , saj navsezadnje lahko tudi SLO TV sodi med "tenis televizije"
Menim, da bi ob PC kartici še največ pridobili ob montaži satelitske vrtljive antene , ki bi v kombinaciji s kartico , ki podpira mpeg 4.2.2 in tako omogočil spremljanje včasih zelo kvalitetnih [url=http://www.satelliweb.com/index.php?section=livef]TEH OB
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

V potrditev mojih prejšnjih navedb pa tale občasni teniški feed( in ni edini danes)
Mimogrede sprejemnik je Lastovkin KAON , kar samo dokazuje da je zelo praktičen in sposoben.Ena antenca na Trdinov vrh ali Krvavec z drugo anteno pa raziskovat po nebu.

Slika

Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Cena PC DVB kartice v dobrem sistemu predstavlja majhen odstotek (morda eno petnajstino) skupnega zneska do končne funkcionalne slike in uporabe.
OGLEJTE SI TALE KOMPLET, v njem zamenjajte satelitski sprejemnik z"vašo PC kartico, morda zamenjate STAB rotor s cenejšim Moteck rotorjem, pa boste dobili sicer malo cenejši sestav, vendar še krepko nad tistim, kar imate v v mislih.
Montaža takšnega sistema , predvsem vrtljivi antenski del, pa zahteva kar nekaj monterskih izkušenj in znanj, da bo le ta dajal od sebe maximum.
Veliko kupcev se samih loti montaže -morda s pomočjo znanca , ki že ima kaj podobnega in se mu malo svetlika okrog tega- Večino spremlja na začetku kopica težav kmalu pa večina preraste v prave izkušene monterje za svoje potrebe in užitke. Najprej začno s fiksno anteno, nato si omislijo še rotor. Pa še precej ceneje je tako
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Preden pošljem pa da malo razložim, še vedno si lahko premislite , itak mi samo za embalažo ostane. :cry:

Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Ker ste se potrudili in sami ugotovili, kaj je dejansko satelitska in kaj nudi in se s tem spustili na realna tla bom vašo e pošto v celoti tu prilepil.
Nikakor nisem jezen , kje pa. Upam , da bo tole najino kramljanje še kdo drug prebral. Ravno to sem hotel da se stvar razčisti. Ni hujšega kot vaše razočaranje , ki bi ga doživeli , ko bi začeli z montažo in potem , ko vseh teh programov niti ne bi dobili. Še enkrat pravim . komplet je v redu za nekoga, ki se začenja ukvarjati s satelitsko in hoče spremeniti svoj PC v TV. Dosti dosti programov se da dobiti, ne pa vseh ali posebnih tako kot vaših ne . Marsikdo misli :"Bom imel satelitsko, pa bom gledal Discovery...." ne ni tako enostavno.
Vesel sem, da sva razčistila in da ste se kar potrudili in prišli do vaših ugotovitev.Morda še dobro da res niste zašli na Bolho :wink:

Vaš odgovor JST, ki ste mi ga poslali :
Satelitski sistem kupujem samo zaradi tenisa viewtopic.php?t=255 .Oèitno sem vas na forumu narobe razumel. Mislil sem, da bom s tem sistemom lahko gledal tudi enega ali dva izmed tistih programov, ki sem jih naštel v prvem sporoèilu. Toda sedaj ste v zadnjem odgovoru rekli, citiram: « Programi, ki ste jih zgoraj navedli ne gredo niti s pozlaèeno opremo kamoli s to.« Na žalost se mi v tem primeru nakup res ne izplaèa in bi vas prosil, da mi izdelka ne pošljete. Toda sedaj imam slabo vest, ker sem vam porabil toliko dragocenega èasa za niè. Naj vam razložim svojo situacijo, da ne boste mislili, da se kar tako nekaj zmišljujem.
Ponoèi sem raziskoval na internetu, in mislim, da sem dojel kako satelitska TV deluje. Prvi problem je v tem, da se ne da gledati programe, ki so na drugem koncu sveta, jaz pa sem mislil da je to mogoèe. Sedaj mi je seveda jasno zakaj imajo kabelski operaterji v svojih ponudbah samo evropske programe. Drugi problem pa je v tem, da so tisti ta dobri programi kodirani. Na žalost so vsi tisti veliki teniški turnirji, na katerih igra Federer, na kodiranih programih. To sem ugotovil tako, da sem šel na spletne strani teh turnirjev, kjer so seznami programov, ki te turnirje prenašajo (Res pa je, da na nekaterih spletnih straneh ni podatkov o programih). Nato sem na Lyngsat strani pregledal sezname evropskih »free« programov http://www.lyngsat.com/freetv/Europe.html ,in ugotovil, da obstaja samo en »free« program, ki bo prenašal enega izmed turnirjev na katerem igra tudi Federer. Ta program je DSF, ki pa ga imamo na kabelski že sedaj. Na nekem forumu sem prebral, da France2 tudi prenaša nekaj, toda o tem nisem preprièan. Problem PC DVB sistema pa je v tem, da se z njim ne da sprejemati kodiranih programov. Za to je potrebno imeti »pravi« satelitski sprejemnik na kartico, s katero se potem dekodira želene programe. Ta sistem pa je veliko dražji od PC DVBja. Verjamem, da se na dolgi rok bolj izplaèa kot kabelska, toda jaz si ga res ne morem privošèiti. Ostalih družinskih èlanov pa tudi ne morem preprièati, da bi ga kupili skupaj. Še posebej ne zato, ker imamo možnost da za 2700 SIT na mesec dobimo novo kabelsko preko SIOLa s 120 programi (na sreèo so med njimi vsaj Eurosport 1, Eurosport 2, in DSF). Na tistih omenjenih spletnih straneh turnirjev sem videl, da je v Evropi kar nekaj programov, ki prenašajo tenis, toda kot sem rekel, vsi so kodirani. Eden izmed turnirjev poteka prav zdaj v Rimu, in ga prenašajo na ogromno programih. Tukaj je seznam http://www.internazionaliditalia.it/cosiintv.asp .Še posebno velikokrat prenašata tenis SKY SPORTS (Velika Britanija) in SPORT+ (Francija), ki sta oba v Evropi. Tako da èe boste kdaj v prihodnosti imeli kakšen star polomljen in zarjavel sistem na dekodirno kartico, ki ga še prodajali ne bi veè, bi pa ustrezal mojim potrebam, potem bi ga jaz resnièno kupil. Pripravljen sem odšteti 25.000 SIT. Tisto naroèilo PC DVB sistema pa bi preklical, ker resnièno nima smisla. Pa brez zamere.

P.S. Ime tistega finskega programa sem dobil na spletni strani nekega drugega turnirja. Mislim, da so naredili napako, in da se program imenuje URHEILUKANAVA http://www.lyngsat-address.com/uz/Urheilukanava.html
Zadnjič spremenil ANTENE, dne 09 Maj 2006, 17:50, skupaj popravljeno 2 krat.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
focus
Prispevkov: 9
Pridružen: 13 Mar 2006, 14:14
Kraj: Primorska

Odgovor Napisal/-a focus »

Dragi JST pa le ni vse tako nemogoče, vendar je potrebno začeti z kavino žličko, da bi lahko čez nekaj časa nadaljeval z juhino žlico. Ta zadeva je po mojem laičnem prepričanju raziskovalnega značaja, kar pomeni posvetiti svoj proti čas lastnemu poučevanju, kakor je sedaj moderno reči učenju na daljavo (internet). V eni noči si ti prebral le delček zadev iz katerih si prišel do svojega zaključka. Spremljaj še naprej (na internetu) sorodne teme in ko boš čez čas sam spoznal to kar sem tudi jaz, se sam odloči ali SS2 ali reciver. Ko se boš odločil, pa se sigurno ne boš pravilno, kajti moja izkušnja je OBOJE HKRATI. Reciver za gledanje TV če se ti gleda, oziroma SS2 za raziskovanje vesolja (feedi in podobne stvari) za oboje pa je potrebna kvalitetna oprema (ne glih zlata), tudi do te boš prišel počasi, ko boš videl, da je potrebno nekaj zamenjati ali dokupiti. Zato moj nasvet, kupi tisto kar si že naročil (če si mlajši in imaš raziskovalno žilico), kajti če boš čakal, da ti bo vse prineseno na krožnik (zalati) še dolgo ne boš gledal tistega, kar si želiš.

ANTENE, če misliš, da sem kaj napisal, kar ni v prid tebi oz. tvojemu delu, te prosim, da izbrišeš to sporočilo.

Lep pozdrav.
Clark-Tech 2100, SS2, AMD 2,8, 1,268 GB RAM, 43W-60E
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Točno Focus in zato sem mu predlagal tisti moj sestav, pa ne samo njemu. Tole za začetek, morda malo večjo parabolo pa počasi korakoma do jušne žlice ali zajemalke. Ni slab začetek sploh če ščasoma doda še sprejemnik , rotor, večjo parabolo.
Je pa res da je lažje nekomu nekaj priporočat , kot pa prodati sploh brez montaže in nekomu z velikimi pričakovanji, tu moraš biti pa kar precej previden. Predvsem kot trgovec. Saj veste "
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
camaro
Prispevkov: 16
Pridružen: 22 Nov 2005, 07:36

Odgovor Napisal/-a camaro »

Lahko rečem samo zelo pošteno ste tole rezčistili...respect!!
focus
Prispevkov: 9
Pridružen: 13 Mar 2006, 14:14
Kraj: Primorska

Odgovor Napisal/-a focus »

Ne bom te učil ker se moram še sam veliko tega naučiti, kljub svojim sivim letom (50), vendar ti povem par iztočnic:
feeds je prenos (ni kodiran je pa v sistemu 4.2.2),ki se ga da gledat z SS2 in mogoče DreamBoxom (to bo ANTENE bolj vedel). Skoraj vsi turnirji so na "kodiranih" kanalih. Kodirani sem dal v navednice, ker so nekatiri gledljivi piratsko a tukaj ni mesto za razpravo o tem. Za začetek boš preštudiral sistem elevacije in ostalo, tako, da boš lahko z ročnim (kasneje motorjem) premikanjem anteno obračal na različne satelite. ( nisem zastonj uporabil izraz "raziskovalnega značaja"). ITD...

Vendar če nimaš želje in volje po tem se raje ne loti.
Clark-Tech 2100, SS2, AMD 2,8, 1,268 GB RAM, 43W-60E
Odgovori