PENTA 85 - VREDNO NAKUPA

Splošna vprašanja o satelitski tv, radiu in internetu
Odgovori
xxlband
Prispevkov: 9
Pridružen: 01 Avg 2010, 10:19
Kontakt:

PENTA 85 - VREDNO NAKUPA

Odgovor Napisal/-a xxlband »

Pred kratkim sem po posvetu z g.Matjazem naproti mojim problemom z sumom signala prisel do zakljucka da naj kupim vecjo anteno. Svetoval mi je ali 100 cm ali penta ... odlocil sem se za penta 85. Jaz vam ne morem opisat tega pozitivnega obcutka po koncani montazi, spremenilo se je vse skoraj za 100% v pozitivno smer. Signal, kvaliteta ,sum signala vse se je postavilo na svoje mesto tako kot je treba, tako da ISKRENO SVETUJEM NAKUP TE ANTENE, ker je vredna svojega denarja. Iskreno sem tako navdusen nad tem izdelkom da sem moral to deliti z vsemi vami. Hvala Matjaz in lp iz Zagorja.


:D :D :D :D :D
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Lepo pozdravljeni!

Pred kakšnim letom sem kupil TV z vgrajenim satelitskim sprejemnikom. Od takrat imam v načrtu tudi postavitev satelitske antene, ker je na naši lokalni DVB-C zelo slaba izbira. In tudi predvsem malo za popestritev, saj vem da je na satelitski malo brezplačenih uporabnih programov.
Iščem neko solidno in cenovno ugodno varianto in zanimiva mi je ta PENTA 85. Tudi zaradi variante v opečenati barvi.Želja bi bila tudi dva ali več LNB za sprejem več satelitov (recimo Astra in HB,...). Mi to anteno priporočeate? Koliko LNB je možno zmontirati? Kaj vse še potrebujem? Je nosilec vključen?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Original imamo za PENTO dvojni fokus za Astro in Hotbird. Drugače pa zelo uspešno na to anteno dajemo tudi posebne gibertini nosilce za več LNB ( 3 ali 4 celo 5 nekateri) . Primer od 28-13 vzhodno ipd. V kolikor se bi odločili za več kot dva bo potrebno pred namestitvijo Gibertini nosilca zvrtati na roki antene eno malo luknjico.NIče zahtevnega za vajene mojstre. Tako kot pri vseh ostalih antenah se potem vsak LNB posebej natančeno umeri proti satelitu. Na spodnji sliki gre za trojni nosilec (za štiri je daljši) LNB ki jih vidite pa so za več uporabnikov. Odgovorite kakšna je vaša odločitev in lahko vam odgovorim kaj vse rabite oz.kako bi lahko zgledala vaša košarica.


Slika
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
gost
Prispevkov: 978
Pridružen: 03 Apr 2008, 10:15
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gost »

Hvala za odgovor.

Koliko bi stal komplet:
1. z original za PENTO dvojni fokus za Astro in Hotbird
2. z nosilcem z več LNB (4)

V obeh primerih, če je možno, bi naročil že vse sestavljeno, da samo zmontiram anteno in jo usmerim. S satelitsko nimam izkušenj in tudi nimam inštrumentov, da bi sam pravilno umeril LNB-je.
Je nosilec za anteno v kompletu? Nekaj starega bi se pri kolegu sicer še našlo.
Je v opečenati barvi na zalogi?
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Kvalitetna antena PENTA vredna nakupa

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

V kolikor menite da sami ne boste zmogli umerjati posameznih SAT pozicij potem se raje odločite za originalen nosilec za 2 LNB. Tudi mi na terenu vsak LNB po varianti gibertini nosilec z več LNB na PENTI, posebej ciljamo. Izjema je antenski seStav na http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/900 , ki pa ga pripravimo pred montažo skoraj v celoti.
Kabli po spodnji košarici,za katero ste zaprosili, so že pripravljeni, konektorji skrimpani. Po naši verziji s to dolžino povezovalnih kablov je stikalo montirano zunaj na ozadju antene.V kolikor želite stikalo skriti na suho mesto, temu primerno spremenite dolžino povezovalnih kablov. Anteno PENTA ne predmontiramo, ker jo potem ne moremo poslati po pošti. Anteno in nosilec za 2 LNB ni težko sestaviti, kako uspešni pa boste pri ciljanju satelita pa ne vem.Lahko si omislite tudi ceneni inštrument SATFINDER. V kolikor rabite več ali manj kabla od stikala do sprejemnika potem spremenite dolžino. Vijaki poleg stenskega nosilca niso priloženi. V kolikor južna stena ni približno pravokotno na jug, potem je potrebno naročiti daljši nosilec L50 (NS T46). Izbral sem železno parabolo v opečenati barvi.V kolikor želite lažjo aluminijasto potem v naročilu to spremenite.
Košarica bi lahko izgledala takole:

20 x Koaksialni kabel Cavel DG113
2 x Konektor F navojni za kabel DG113
2 x Povezovalni kabel Fm/Fm
1 x Nosilec za 2 LNB (PENTA 85)
2 x LNB enojni Fracarro LSU03
1 x Stenski nosilec L35
1 x Stikalo 2/1 DiSEqC 2.0- Edision
1 x SAT antena PENTA 85
Zadnjič spremenil ANTENE, dne 24 Dec 2012, 03:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Kvalitetna satelitska antena PENTA

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Pisali ste mi, da 13 in 19 ne bi pogrešali.
V kolikor ne boste sprejemali 13 in 19 potem ne rabite več LNB. V kolikor boste vzeli 3 stopinjski nosilec, ki je obvezen pri 3-5 LNB- ski konfiguraciji potem obvezno enojni ALPS LNB. In pozanimajte se dobro kaj vse iz 28 vzhodno je s svojim snopom pokrivanja namenjeno našim krajem. O tem smo na tabli pred leti že pisali.
Navsezadnje se lahko odločite tudi za enostavno monoblok varianto kar pa sam ne priporočeam. V dual varianti 13 in 19 je PENTA res odličena odločitev.
Povezovalni kabli , ki jih mi pripravimo (za njih ste mi pisali, da se vam zdijo predragi) so vseeno nekaj posebnega in jih predlagamo vsakemu, ki želi imeti te stvari kvalitetne in za dlje čeasa. Sploh jih ponudim vsakemu, ki nakaže, da ni najboilj vešče tem stvarem in bi rad čimveče stvari pripravljenih. Za pripravo teh kablov je potrebno posebno orodje in upravičeno jih ne boste kupovali za enkratno montažo. Večina kupcev pa se vseeno odloči , da jih sama naredi z običeajnimi konektorji in navadnimi koaksialnimi kabli. S slednjim pa PENTI , delamo kar krivico. Predobra se mi zdi za železne koaksialne kable.
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori