Ni signala

Splošna vprašanja o satelitski tv, radiu in internetu
Odgovori
zenso
Prispevkov: 3
Pridružen: 11 Jun 2009, 21:29

Ni signala

Odgovor Napisal/-a zenso »

kar pogosto se mi zgodi, da satelitska antena "ne dela", namreč, gledam TV, vse je normalno, nato pa kar naenkrat mi na ekranu napiše "no signal" in to traja nekaj ur, pol pa je spet vse normalno..kaj bi lahko to bilo??
imam pa eno satelitsko anteno z dvema dekoderjema-dve televiziji, ampak to se dogaja samo na eni TV, druga deluje normalno.
zenso
Prispevkov: 3
Pridružen: 11 Jun 2009, 21:29

Odgovor Napisal/-a zenso »

..kaj noben nima pojma tle ali ka??????
SavoS
Prispevkov: 53
Pridružen: 09 Okt 2006, 19:43
Kraj: Ĺ kofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SavoS »

Malo bolj podrobno opiši kako imaš vse zvezano, kakšni LNBji... stikala..

To je ravno tako, ko če bi napisal, zakaj mi avto včasih ne vžge... :oops:
Octagon SF 918HD, WaveFrontier T90, 11x Diavolo

45° E - 1° W
zenso
Prispevkov: 3
Pridružen: 11 Jun 2009, 21:29

Odgovor Napisal/-a zenso »

Alora, prvi dekoder je Strong SRT 6355, drugi pa Strong SRT 4401.
Povezano je pa takole: iz satelita (LNB-jev) gre kabel na 4-kanalni razdelilec power pass (za karakteristike pa nebi vedel točno, se mi zdi da je 5-2500Mhz), nato pa en kabel gre DIREKT na prvi dekoder, drugi kabel pa na še en razdelilec FVS 2 L 2-WAY SPLITTER 5-2500Mhz (ker imam zvezan dekoder pa navadno anteno preko enega kabla), preko enega kabla na še en isti takšen razdelilec in iz tega na drugi dekoder. Za NLB-je pa ne vem kaj povedat o njih.
Sem pa ugotovil eno stvar..ko je PRVI dekoder vžgan (srt 6355) deluje vse normalno tudi drugi dekoder (srt 4401), ko pa ga (prvega) ugasnem, pa drugi ne dela vec (na ekranu od TV se pojavi napis "ni signala")..
Uporabniški avatar
ANTENE
Prispevkov: 3032
Pridružen: 26 Sep 2005, 11:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ANTENE »

Očitno so se ob montaži napačno lotili priključevanja satelitskih sprejemnikov. Predvidevam da je namesto quadov na anteni nekaj enojnih LNB in potem preko stikala diseqc in 4-vejnega satelitskega delilnika razdeljeno kao na več satelitskih uporabnikov. Takšne vezave pridejo v poštev le kadar gledamo samo eno polarizacijo (naprimer Lastovka). Vseeno bi v določenih primerih brezhibno moralo delovati, če bi istočasno deloval samo en sprejemnik in to z istimi antenskimi nastavitvami kot je to na stikalu in na ostalih dveh sprejemnikih. Na dveh ali več sprejemnikih istočasno pa le kadar trofite isto polarizacijo.Za preizkus istočasno kar na vseh sprejemnikih vklopite RAI programe na isti frekvenci in satelitu in boste videli, da bodo vsi delali. Seveda pa morajo biti v nastavitvah tudi primerno vklopljena napajanja proti LNB. Obvezno na anteno torej namontirati za dva sprejemnika Twine in za tri ali 4 sprejemnike QUADE, toliko komadov lnb kolikor je satelitov sevedaa
Matjaž za spletno trgovino ANTENE

KONTAKTI: Pošlji e-mail; Pošlji zasebno sporočilo; tel: 041542020

Slika
Odgovori